Zgłoś się już dziś!
ODDZWONIMY DO CIEBIE!

Podany nr telefonu zostanie użyty dla potrzeb przedstawienia oferty prac.
X

Najlepsze Oferty Pracy


Szukaj

« powrót do listy

Rozmowa kwalifikacyjna

Bez względu na usposobienie, temperament lub predyspozycje - każdy z Was może skorzystać z uniwersalnych sposobów na dobrą komunikację.

 Pierwsze wrażenie

Jest tylko jedno i to od Nas zależy w jaki sposób zaprezentujemy swoją osobę. Nasz strój powinien być komfortowy, ale także dopasowany do obowiązującego „dress kodu” dla danego stanowiska. Schludny ubiór ceni się na miarę złota.

 Bądź pogodny

Uśmiech i pogoda ducha to podstawa, ale nie uśmiechaj się na siłę, ponieważ zostanie zauważone i może zostać źle odebrane. Nie zmuszaj się do promiennego uśmiechu, ale pamiętaj także, że sztuczny i posępny wyraz twarzy zniechęca. Chodzi o to, aby wyrazem twarzy mówić, że jest się pogodnym, pozytywnym człowiekiem, pozytywnie nastawienie jest dobrze odbierane przez rekrutera.

 Kontakt wzrokowy

Stres powoduje, że często nie patrzymy w oczy rozmówcy. Tymczasem kontakt wzrokowy jest bardzo ważny, dowodzi że jesteśmy otwarci, zainteresowani i zaciekawieni rozmową oraz ofertą.

 Mów spokojnie

Zwyczajne „dzień dobry” może wpłynąć na pierwsze (pozytywne) wrażenie. Dlatego zwróć uwagę na ton i tempo swojego głosu oraz sposób mówienia. Bądź uprzejmy ale nie uniżony. Nie trzeba być  przesadnie poważnym, ale częste dowcipkowanie czy chichot też nie są mile widziane. Ważne jest nie tylko o czym mówimy, ale także w jaki sposób to robimy i jak dobieramy słowa.

 Nasze ciało też mówi

Jeśli gestykulujesz, rób to delikatnie, zbytnia ekspresja drażni rozmówcę. Czuj się swobodnie, ale pamiętaj, że to nie spotkanie towarzyskie. Wysunięte przed siebie nogi, ciało niedbale opuszczone na krześle czy pozycja „leżąca” mogą być odebrane jako brak szacunku i lekceważenie rozmówcy. W stresie często nie wiemy co zrobić z rękami. Najlepiej trzymać je na biurku, ewentualnie na kolanach. Wyprostowana postawa, uniesiona, a nie spuszczona głowa – gwarancja sukcesu.

 Słuchaj z uwagą i nie przerywaj

Stres często powoduje, że mamy problem ze skupieniem, wchodzimy w słowo rozmówcy lub zasypujemy go pytaniami. Pomimo tego, że możemy być świetnym mówcą, to jednak stres może spowodować zupełnie odwrotny efekt, dlatego czasem warto umieć milczeć i słuchać. Pokazujesz w ten sposób, że jesteś cierpliwy, zainteresowany i uważny. Zabronione jest odbieranie telefonów i sms-ów podczas interview. Telefon wyciszamy, żeby nas nie rozpraszał.

 Bądź szczery

Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś, nie mów czegoś, z czym się absolutnie nie zgadzasz. Jeśli się stresujesz, lepiej o tym wprost powiedzieć, niż silić się na fałszywą pewność siebie.Bycie szczerym nie oznacza zapominania o podstawach dobrego wychowania. Nie krytykuj, nie zaczynaj trudnych tematów, nie nakręcaj spirali negatywnych wrażeń. Nie skarż się także na poprzedniego pracodawcę.

 Talizman nie zaszkodzi

To może być cokolwiek, co dodaje Ci pewności siebie. Chodzi o poprawę samopoczucia i wzbudzenie pozytywnego nastawienia. Jeśli ktoś uważa, że w niebieskiej bluzce będzie się lepiej prezentować, to poczuje się w niej lepiej i faktycznie lepiej wypadnie.

 Motywacja

To zdaniem psychologów jeden z kluczy do sukcesu. Musisz wiedzieć, czego chcesz, jaki jest Twój cel, co Cię motywuje do działania, co sprawia, że czujesz satysfakcję. Możesz być pewny, że rekruter zapyta, dlaczego akurat „TA” firma i dlaczego „TO” stanowisko.

 Samoocena

Musisz znać swoją wartość, swoje mocne strony i słabości oraz wierzyć, że jesteś w stanie osiągnąć zamierzony cel. Pycha oraz przesadna skromność nie są dobrymi doradcami podczas interview.

 

Pozdrawiamy i życzymy udanych rozmów kwalifikacyjnych!

Work&Profit

« powrót do listy

Nasi partnerzy

Wszystkie prawa zastrzeżone