Zgłoś się już dziś!
ODDZWONIMY DO CIEBIE!

Podany nr telefonu zostanie użyty dla potrzeb przedstawienia oferty prac.
X

Najlepsze Oferty Pracy


Szukaj

« powrót do listy

Prace sezonowe

Grudzień to idealny okres na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Przed Bożym Narodzeniem pracodawcy zwiększają zatrudnienie w handlu, produkcji, usługach oraz innych branżach. Zobacz, gdzie warto dorobić przed Świętami i Nowym Rokiem.

W sezonie przedświątecznym wielu pracodawców szuka dodatkowych rąk do pracy. Brakuje kurierów, sprzedawców czy magazynierów. Sprawdź, na jakich stanowiskach można znaleźć pracę dorywczą przed świętami Bożego Narodzenia.


 Św. Mikołaj

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się usługi Św. Mikołajów. Legendarna postać z workiem pełnym prezentów jest zapraszana do domów, firm, przedszkoli i szkół. Święty Mikołaj powinien być cierpliwym, lubiącym dzieci mężczyzną, dyspozycyjnym w grudniu. Zazwyczaj główne zajęcie Św. Mikołaja polega na rozdawaniu prezentów i krótkiej wymianie zdań z najmłodszymi, ale bardziej wymagające oferty wiążą się np. ze śpiewaniem.

 Sprzedawca choinek

Przed świętami Bożego Narodzenia nie brakuje ofert pracy dla sprzedawców choinek. Praca na tym stanowisku wymaga przebywania na świeżym powietrzu. Handlarze, którym nie przeszkadzają niskie temperatury, mogą także zatrudnić się przy sprzedaży opłatków wigilijnych lub fajerwerków. Praca sprzedawcy choinek jest wymagająca, ale dobrze płatna.

 Sprzedawca na jarmarku bożonarodzeniowym

Sprzedawca świątecznych dekoracji może liczyć na pracę w grudniu i premię w dni świąteczne, ale często rekrutacja rusza już w listopadzie. Praca na bożonarodzeniowym jarmarku nadaje się głównie dla osób, które dobrze znoszą niskie temperatury. Może ona polegać na sprzedaży ozdób choinkowych, wyrobów garmażeryjnych czy biżuterii. Pracodawcy wymagają często komunikatywnej znajomości języka angielskiego. Nagradzają za wyniki i zapewniają pracownikom gorące napoje.

 Animator zabaw dla dzieci

W okresie przedświątecznym nie brakuje ofert pracy dla animatorów zabaw dla dzieci. Umilają oni czas maluchom podczas zakupów w centrach i sieciach handlowych. Animator powinien mieć dobre podejście do kilkulatków oraz być w stanie zapanować nad większą grupą dzieci. Praca nie jest ciężka. Polega na wspólnym rysowaniu, robieniu ozdób choinkowych, organizacji gier i zabaw. Animatorów często wynajmują producenci zabawek, którzy przy okazji rozrywki promują swoje produkty.

 Hostessa (śnieżynka, aniołek, pani Mikołajowa)

Pod koniec listopada zaczyna się sezon na świąteczne zakupy. Wiele firm szuka hostess i hostów do grudniowych akcji promocyjnych w centrach handlowych, hipermarketach i sieciach handlowych. Na tym stanowisku ważną rolę odgrywa miła aparycja, mniejszą uwagę pracodawcy przywiązują do doświadczenia. Na atrakcyjne zarobki mogą liczyć hostessy w przebraniu śnieżynki, Pani Mikołajowej czy aniołka.

 Pracownik hali produkcyjnej

W okresie przedświątecznym wzrasta produkcja słodyczy, wyrobów cukierniczych oraz towarów, które kupujemy na prezenty. Stąd wysyp ofert pracy na produkcji. Praca tymczasowa na hali produkcyjnej nie należy do trudnych. Przeważnie doświadczenie w branży nie jest wymagane, ale - mile widziane. Trzeba jednak nastawić się na pracę stojącą przy taśmie produkcyjnej.

 Pakowacz/ magazynier

Ze względu na zwiększoną produkcję przed świętami niektóre firmy oferują pracę dorywczą dla magazynierów i pakowaczy. Do zadań osoby zatrudnionej na stanowisku magazyniera może należeć: wykonywanie ogólnych i pomocniczych prac magazynowych, praca ze skanerem ręcznym, ważenie i etykietowanie towaru, pakowanie i rozpakowywanie paczek czy organizacja oraz wysyłka towaru.

 Kurier/ kierowca

Przed Bożym Narodzeniem wzmożone zapotrzebowanie na pracowników zgłaszają firmy kurierskie. Praca jest ciężka i stresująca, a ponadto czasem trzeba dysponować własnym samochodem. Niektóre przedsiębiorstwa proponują dodatkowe benefity, np. kartę MultiSport.

 Pracownik sklepu

W sprzedaży walka o pracowników rozpoczyna się już parę miesięcy przed świętami. W okresie przedświątecznym występuje zwiększone zapotrzebowanie na kasjerów / kasjerki, ekspedientów / ekspedientki, osoby pracujące w magazynie lub przy wykładaniu towaru. Krótkotrwała współpraca przed Bożym Narodzeniem może zaowocować umową na etat. Duże firmy kuszą dodatkowymi premiami i bonami towarowymi. Proponują: elastyczny grafik, premie od osiąganych wyników, zniżki dla pracowników oraz różnego rodzaju benefity, np. karty sportowe i prywatną opiekę medyczną.

 Pomoc kuchenna

W okresie przedświątecznym zatrudnienie zwiększają bary, restauracje i firmy cateringowe. Praca w kuchni może wiązać się z przyrządzaniem posiłków, np. lepieniem wigilijnych uszek i pierogów, zmywaniem naczyń czy uzupełnianiem brakujących produktów. Na tym stanowisku niezbędne jest posiadanie aktualnej książeczki Sanepid.

 

Work&Profit przed świętami Bożego Narodzenia również prowadzi wzmożone rekrutacje na takie stanowiska jak: kasjer/ka, odławianie karpia, wykładanie towaru oraz wiele innych.

Zachęcamy do aplikowania!

 

Źródło: http://bydgoszcz.naszemiasto.pl/artykul/praca-dorywcza-na-swieta-top-10-ofert-pracy,4896278,gal,t,id,tm.html

« powrót do listy

Nasi partnerzy

Wszystkie prawa zastrzeżone