Zgłoś się już dziś!
ODDZWONIMY DO CIEBIE!

Podany nr telefonu zostanie użyty dla potrzeb przedstawienia oferty prac.
X

Najlepsze Oferty Pracy


Szukaj

« powrót do listy

Praca Tymczasowa

Niewątpliwie współczesny rynek pracy wymaga elastyczności i od tej prawidłowości nie ma już odwrotu. Zatrudnienie tymczasowe należy do tzw. nietypowych form zatrudnienia mających we współczesnej gospodarce coraz większe znaczenie. Element nietypowości tkwi  głównie  w  trójstronnym charakterze zatrudnienia. Biorą bowiem w nim udział nie dwa (jak to ma miejsce w typowym stosunku pracy), a trzy podmioty:

- Pracownik Tymczasowy,

- Agencja Pracy Tymczasowej,

- Pracodawca Użytkownik.

 

Pracownik Tymczasowy zostaje zatrudniony przez Agencję Pracy Tymczasowej, lecz wykonuje pracę na rzecz Pracodawcy Użytkownika (Klienta Work & Profit).

 

Ten bardzo ciekawy sposób zatrudnienia wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jest coraz bardziej popularną formą zatrudnienia w Polsce. Obecnie na polską regulację pracy tymczasowej  składają  się  cztery  akty prawne:  kodeks pracy, kodeks cywilny, ustawa z 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy i mająca podstawowe znaczenie ustawa z 9 lipca 2003 r. o zatrudnianiu pracowników tymczasowych.


Praca tymczasowa jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, które charakteryzują się zmienną intensywnością działalności, oraz kiedy zachodzi nagła potrzeba zastąpienia nieobecnego pracownika. Jest to także forma rozwoju dla osób rozpoczynających swoją karierę zawodową, która z czasem otwiera możliwość zatrudnienia na stanowiskach wyższego szczebla. 

 

Zapoznaj się z Ustawą o zatrudnieniu pracowników tymczasowych.

« powrót do listy

Nasi partnerzy

Wszystkie prawa zastrzeżone