Zgłoś się już dziś!
ODDZWONIMY DO CIEBIE!

Podany nr telefonu zostanie użyty dla potrzeb przedstawienia oferty prac.
X

Najlepsze Oferty Pracy


Szukaj

« powrót do listy

Czy w Polsce mamy model rynku pracownika? Poznaj raport z badania

 

Zmiany na rynku pracy w Polsce zachodzą niezwykle dynamicznie. Rekordowo niska stopa bezrobocia, deficyt pracowników w wielu zawodach, a także wzrost płac to tylko niektóre z przesłanek, które mogą świadczyć o tym, że w Polsce mamy już do czynienia z rynkiem pracownika. Portal Aplikuj.pl postanowił sprawdzić, czy faktycznie możemy o nim mówić. Jakie są w niej wnioski?

Rekrutacja z punktu widzenia kandydata

Badanie zostało przeprowadzone poprzez anonimowe ankiety, dostępne dla osób zatrudnionych oraz poszukujących pracy. W dystrybucji kwestionariusza czynny udział wzięły agencje zatrudnienia oraz urzędy pracy. Podstawowym jej zadaniem było zbadanie tego, jak wyglądają relacje kandydat – rekrutowany, na co zwracają szczególną uwagę osoby poszukujące pracy, a także które elementy procesu rekrutacji bywają najbardziej problematyczne.

Dowiedz się, co można poprawić w procesach rekrutacji

Raport został wzbogacony o praktyczne wskazówki dla kandydatów i pracodawców. Jak powinno wyglądać ogłoszenie o pracę? W której kwestii kandydaci powinni się podszkolić, by mieć większe szanse na rozmowach? Czy warto złożyć aplikację, nawet wówczas, gdy nie spełnia się wszystkich wymagań? Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedzi w raporcie.

Wnioski z ankiety dostępne są na stronie: https://www.aplikuj.pl/badanie-jakosci-rekrutacji. Możesz zapoznać się z raportem, a także pobrać go w pełnej wersji w pliku PDF.

« powrót do listy

Nasi partnerzy

Wszystkie prawa zastrzeżone