Zgłoś się już dziś!
ODDZWONIMY DO CIEBIE!

Podany nr telefonu zostanie użyty dla potrzeb przedstawienia oferty prac.
X

Najlepsze Oferty Pracy


Szukaj

« powrót do listy

Pierwsze dni pracy

 Szukanie pracy i rozmowy kwalifikacyjne są stresujące, wszyscy o tym wiemy. Jednak kiedy uda nam się przejść pozytywnie przez wszystkie etapy rekrutacji, stres i trema nie odpuszczą, ponieważ czekają nas pierwsze dni w nowej pracy.

 Zawsze towarzyszą nam obawy – jaki będzie nowy szef i współpracownicy. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, dlatego warto wejść do nowego zespołu z uśmiechem na twarzy i serdecznością, a przede wszystkim być punktualnym. Ważne, by nie zapomnieć o odpowiednim stroju i nawet jeśli w firmie nie panuje pisany dresscode, ubrać się stosownie do miejsca i charakteru pracy.

 W pierwszych dniach pojawia się dużo ważnych informacji dotyczących obowiązków, zasad panujących w firmie, warto zabierać ze sobą notes, aby je zapisać. Obserwować  i zbierać informacje.

 Wiadomo, że nowe osoby nie muszą wiedzieć wszystkiego, dlatego nie należy się bać zadawania pytań, lepiej przyznać się do swojej niewiedzy, niż w pierwszych dniach popełnić błędy. Jeśli jest się osobą pewną siebie i swoich umiejętności, lepiej nie pokazywać tego na każdym kroku, może to zostać odebrane jako chęć okazania wyższości.

 Bycie aktywnym, włączanie się w rozmowy i dyskusje pozwoli lepiej i szybciej nawiązać znajomości, warto być sobą, nie kontrolować zbytnio swoich wypowiedzi. Najłatwiej nawiązać kontakt ze współpracownikami rozmawiając o pracy, pytając jak długo pracują, czym się zajmują, na pewno spotka się to z sympatią z ich strony. Dobrze jest powiedzieć parę słów o sobie, swoim doświadczeniu, ale nie opowiadać całego życiorysu ze szczegółami.

Pamiętajmy, że nie należy w zły sposób wypowiadać się o swojej poprzedniej pracy i współpracownikach, może to zostać źle odebrane, przecież kiedyś możemy odejść i z tej firmy.

Na koniec najważniejsza rada – dobre nastawienie i pozytywne myślenie „Na pewno sobie poradzę!”

 

Życzymy powodzenia Wszystkim rozpoczynającym nową pracę!

Zespół Work&Profit

 

 

 

« powrót do listy

Nasi partnerzy

Wszystkie prawa zastrzeżone