Zgłoś się już dziś!
ODDZWONIMY DO CIEBIE!

Podany nr telefonu zostanie użyty dla potrzeb przedstawienia oferty prac.
X

Najlepsze Oferty Pracy


Szukaj

« powrót do listy

Jak znaleźć pracę marzeń?

Ciągle słyszymy, że bezrobocie spada – to fakt, wyniki mówią same za siebie.

Ogłoszeń o pracę przybywa – to kolejny fakt, wystarczy przejrzeć najnowsze portale pracy lub serwisy ogłoszeniowe.

Ale czy rekrutują firmy, w których chcielibyśmy pracować? Odpowiemy na pytanie co zrobić, żebyś mógł zdobyć wymarzone stanowisko.

Po pierwsze przygotuj profesjonalne CV podkreślające Twoje mocne strony, kompetencje oraz doświadczenie, aczkolwiek skup się na tych cechach, które przyniosą korzyści dla nowego pracodawcy.

Bądź aktywny na rynku pracy, czyli szukaj sam, ale także daj się znaleźć rekruterom. Stwórz listę firm, w których chciałbyś pracować. Sprawdź na ich stronie www jak wysłać swoją aplikację koniecznie z listem motywacyjnym, opisując dlaczego chcesz pracować w danej firmie.

Wysłałeś i nic? Nie poddawaj się. Stwórz swój profil, np. na pracuj.pl, goldeline.pl, linkedin.pl. Staraj się poznać osoby pracujące w danej firmie, może uda Ci się zaprosić do kontaktu swojego przyszłego szefa i zainteresujesz go bezpośrednio swoją osobą oraz pomysłami. Nie bój się kontaktu. Pamiętaj, pierwsze wrażenie robimy tylko raz, więc musisz wiedzieć jak chciałbyś się przedstawić i zaprezentować.

Śledź ogłoszenia na portalach poświęconych pracy, ale też strony domowe firm, które Cię interesują. Czytaj artykuły branżowe, może znajdziesz nazwisko osoby, której szukasz. Zarejestruj się na portalach zajmujących się poszukiwaniem pracy i co najważniejsze, precyzyjnie określ co Cię interesuje oraz w czym jesteś dobry. Daj szansę rekruterowi na znalezienie Twojego CV.

Podnoś swoje kompetencje, bądź otwarty na pogłębianie wiedzy.

Bądź cierpliwy, ale też aktywny, jak drapieżnik na polowaniu, a w nagrodę masz szansę na „cenny łup”, czyli Twoją pracę marzeń.

 

Powodzenia!

Zespół Work&Profit

 

 

 

 

« powrót do listy

Nasi partnerzy

Wszystkie prawa zastrzeżone