Zgłoś się już dziś!
ODDZWONIMY DO CIEBIE!

Podany nr telefonu zostanie użyty dla potrzeb przedstawienia oferty prac.
X

Najlepsze Oferty Pracy


Szukaj

« powrót do listy

Jak nie dać się zarazić i nie zarażać innych. RADZIMY

1. Zrezygnuj z uścisku dłoni, a zamiast tego stosuj inny rodzaj powitania, np. przybijaj piąstkę (ale nie piątkę!), zrób lekki ukłon, zetknij się z drugą osobą łokciem, lub po prostu się uśmiechnij.

2. Postaraj się nie dotykać otwartą, nieosłoniętą dłonią przycisków w windzie, włączników światła w miejscach publicznych, a podczas tankowania podnoś dozownik paliwa przez ręcznik papierowy lub używaj jednorazowej rękawicy. Jeśli to niemożliwe, następnie użyj środków dezynfekujących.

3. Otwieraj drzwi zamkniętą pięścią, przedramieniem lub biodrem. Nie chwytaj za klamkę dłonią, chyba że nie istnieje inny sposób otwarcia drzwi. To szczególnie ważne w przypadku drzwi łazienkowych i znajdujących się w miejscach publicznych, np. na poczcie.

4. Noś przy sobie chusteczki dezynfekujące, używaj ich w sklepach, do wycierania rąk, wózka i fotelika dziecięcego.

5. Jak najczęściej myj ręce mydłem przez 10–20 sekund i/lub używaj środków dezynfekujących do rąk na bazie alkoholu (ponad 60 proc.stężenia), ilekroć wracasz do domu po wykonywaniu jakiejkolwiek czynności w miejscu, w którym przebywały inne osoby. 

6. Trzymaj środki dezynfekujące przy wejściu do domu oraz w samochodzie, by można było użyć ich np. po zatankowaniu i dotknięciu brudnych przedmiotów, gdy nie można natychmiast umyć rąk.

7. Unikaj bliskiego kontaktu z osobami, które mają gorączkę i kaszlą, zalecana odległość to co najmniej 1m.

8. Unikaj konsumpcji surowego lub niedogotowanego mięsa oraz jaj.

9. Gdy kaszlesz lub kichasz, używaj jednorazowych chusteczek i wyrzucaj je. Jeżeli nie masz takiej możliwości, zakrywaj usta łokciem, ale pamiętaj, że na ubraniu może znaleźć się wirus, który potrafi przenosić się przez tydzień lub dłużej!

10. Jeśli masz gorączkę, kaszel i trudności z oddychaniem skontaktuj się z najbliższą stacją sanitarną powiatową lub wojewódzką lub szpitalem zakaźnym  w Twoim rejonie. ABSOLUTNIE nie zgłaszaj się do przychodni lekarskiej lub na SOR w zwykłym szpitalu !

11. W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo)

« powrót do listy

Nasi partnerzy

Wszystkie prawa zastrzeżone