Zgłoś się już dziś!
ODDZWONIMY DO CIEBIE!

Podany nr telefonu zostanie użyty dla potrzeb przedstawienia oferty prac.
X

Najlepsze Oferty Pracy


Szukaj

« powrót do listy

Chatboty zamiast rekruterów

Często piszemy o technologicznych nowinkach, które zmieniają i ułatwiają życie.

Dzisiaj podzielimy się z Wami informacją o rewolucyjnej zmianie, która dotyczy bezpośrednio naszej pracy.

Coraz popularniejsze stają się chatboty, stale spotykamy się z wirtualnymi doradcami i konsultantami na różnych stronach internetowych.

Na tym jednak rozwój sztucznej inteligencji się nie kończy. Chatboty znajdują zastosowanie w rekrutacji pracowników.

Wirtualni asystenci przeprowadzają wywiad z kandydatami. Często wykorzystuje się do tego popularne aplikacje, np. Messenger.Dodatkowo analizują profile zainteresowanych, wykorzystując do tego dane zaczerpnięte z różnych źródeł w sieci.

Chatboty mają nie tylko ułatwić pracę rekruterom i ująć im obowiązków, ale mają też być pomocne dla osób poszukujących pracy. Na podstawie wywiadu są w stanie znaleźć odpowiednią ofertę, dopasowując wymagania i kwalifikacje. Ponadto na bieżąco informują o statusie i postępie etapów rekrutacji.

Polski rynek pracy przeszedł już ogromną rewolucję, kiedyś chodziło się od firmy do firmy z CV w ręce, a dzisiaj znalezienie pracy poprzez Facebooka nikogo już nie dziwi.

Zastanawiamy się jednak, czy sztuczna inteligencja jest w stanieprawidłowo ocenić predyspozycje kandydata, otrzymując tylko kilka informacji?

A co Wy sądzicie na ten temat? Czy chatboty są w stanie dobrze dopasować ofertę pracy do człowieka? Czekamy na Wasze opinie.

« powrót do listy

Nasi partnerzy

Wszystkie prawa zastrzeżone